Hakkımızda

Barikat Akademi Hakkında

Barikat Akademi, hem bireyleri hem de kurumları hedefleyen siber güvenlik eğitimleri sunmaktadır.

Barikat Akademi, siber güvenlik alanında kendini yetiştirmek isteyen gençlere gerekli alt yapıyı oluşturmak için Siber Kariyer Programı eğitimleri verirken aynı zamanda kurum ve kuruluşların siber güvenlik iş gücünü yetiştirmek ve güçlendirmek amacıyla marka/ürün bağımsız teknoloji eğitimleri de verir.

Barikat Akademi, kişilerin kariyer gelişimlerine rol bazlı eğitimler ile katkıda bulunur ve devam ettirdiği iş ortaklılıkları ile bu rollere uygun uluslararası sertifika eğitimlerini sunar.

Barikat Akademi tarafından verilen eğitimler, katılımcıların farkındalığını arttırmaya, güvenlik temellerini öğretmeye ve bilişim güvenliğinin en önemli alanlarındaki teknik bilgileri kazandırmaya yöneliktir.

Eğitimler Barikat’ın sahip olduğu modern eğitim sınıf ve laboratuvar ortamlarında yüz yüze ya da kurum ve kuruluşların belirlediği lokasyonlarda yapılmaktadır. Ayrıca, dijitalleşme çağının gereklilikleri doğrultusunda, online olarak da eğitim verilmektedir.

Barikat Akademi tarafından verilen eğitimlerde her katılımcıya, eğitim boyunca ihtiyaç duyacağı bireysel donanımı sağlanmaktadır.

Eğitimler, her biri alanlarında saha deneyimi ve pratiğine sahip, ağ güvenliği danışmanlığı ve çözüm yapılandırma konusunda uzman, uluslararası eğitime sahip ve sertifikalı eğitmenler tarafından verilmektedir.

Neden Akademi?

Dünya genelinde yapılan araştırmalar, günümüzün gerektirdiği bilişim güvenliği rollerinin algılanmasına, lazım gelen bilgi ve beceriye sahip personelin yetiştirilmesine, istihdamına ve mevcut personelin yeteneklerinin arttırılmasına acil ihtiyaç olduğunu ortaya koymaktadır.

Her ne kadar elimizdeki güvenlik cihazları, güvenlik mimarileri, siber savunma taktikleri birçok tehdidin üstesinden geliyor gibi değerlendirilse de, savunma ve tespit kabiliyetleri; özelleştirilmiş ve birleşik tehditlere karşı çoğunlukla yetersiz kalmaktadır.

Tecrübelerimiz gösteriyor ki bu tip tehditlere karşı yapılacak en iyi savunma; bilgili, vasıflı, becerikli bir iş gücünü metodolojik şekilde oluşturmak ve bu ekibin kabiliyetlerini yine metodolojik olarak kullanmaktır.