Hakkımızda

Barikat Akademi Hakkında

Barikat Akademi, organizasyonların siber güvenlik iş gücünü yetiştirmek ve güçlendirmek amacıyla marka/ürün bağımsız teknoloji eğitimleri vermektedir.

Barikat Akademi eğitimleri, katılımcıların farkındalığını arttırmaya, güvenlik temellerini öğretmeye ve bilişim güvenliğinin en önemli alanlarındaki teknik bilgileri kazandırmaya yöneliktir. Barikat eğitimlerine katılmak için resmi ön koşullar bulunmasa da, alınan eğitimden verimi alınabilmesi için, katılımcıların her bir eğitim öncesinde bilmesi beklenen teknik seviye bilgiler mevcuttur.

Barikat’ın eğitim merkezinde verilen eğitimler, sınıf/lab ortamında gerçekleşmekte ve her katılımcıya, eğitim boyunca ihtiyaç duyacağı bireysel donanımı sağlanmaktadır. Eğitimlerimiz, her biri alanlarında saha deneyimi ve pratiğine sahip, ağ güvenliği danışmanlığı ve çözüm yapılandırmada uzman, yurtdışında eğitim görmüş ve sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Neden Akademi?

Dünya genelinde yapılan araştırmalar, günümüzün gerektirdiği bilişim güvenliği rollerinin algılanmasına, lazım gelen bilgi ve beceriye sahip personelin yetiştirilmesine, istihdamına ve mevcut personelin yeteneklerinin arttırılmasına acil ihtiyaç olduğunu ortaya koymaktadır.

Her ne kadar elimizdeki güvenlik cihazları, güvenlik mimarileri, siber savunma taktikleri birçok tehdidin üstesinden geliyor gibi değerlendirilse de, savunma ve tespit kabiliyetleri; özelleştirilmiş ve birleşik tehditlere karşı çoğunlukla yetersiz kalmaktadır.

Tecrübelerimiz gösteriyor ki bu tip tehditlere karşı yapılacak en iyi savunma; bilgili, vasıflı, becerikli bir iş gücünü metodolojik şekilde oluşturmak ve bu ekibin kabiliyetlerini yine metodolojik olarak kullanmaktır.

Lütfen alanları ve girdiğiniz verilerin doğrulunu kontrol edip tekrar deneyin.
Talebiniz başarıyla iletildi.