Beyaz Şapkalı Hacker - CEH Eğitimi


BAŞVUR

EC-Council CEH-V11 Eğitimi Sıkça Sorulan Sorular

CEH, Certified Ethical Hacker kimdir?

Sertifikalı Etik Hacker bir diğer deyişle Sertifikalı Beyaz Şapkalı Hacker, hacking için kullanılan teknik ve yöntemleri bilen; ancak bu bilgisini hacking için değil, savunma amaçlı kullanan siber güvenlik uzmanıdır. Yani, ofansif siber güvenlik bilgisini defansif amaçlı kullanır.

Sertifikalı Etik Hacker, saldırılara karşı nasıl önlem alınabileceğini ve saldırılardan nasıl korunulabileceğini bilir. Sahip olduğu bu bilgiler ile görev yaptığı veya siber güvenlik ile ilgili destek verdiği kurum ya da kuruluşların saldırılara karşı durmasına yardım eder. Olası bir saldırı halinde en az hasarla saldırıyı bertaraf edebilmek için CEH eğitiminde edindiği bilgileri kullanır.

CEH-V11 Sertifika Eğitimini sizden almak bana ne kazandıracak?

EC-Council, CEH sertifikası almak isteyen kişiden;

2 yıl siber güvenlik alanında tecrübe ya da (Voucher Link 950$)
Akredite bir kurumdan bu eğitimin alınmasını ister (Voucher Link 1199$)
şartlarını sağlamasını beklemektedir.

CEH-V11 Sertifika eğitimi size EC-Council onaylı eğitim almanın yanı sıra, sertifika sınavını almak için kullanacağınızı sınav voucher fiyatında %25 indirim imkânı sağlar.

CEH-V11 Sertifika Eğitimi ne zaman gerçekleşecek?

Eğitim 19 - 23 Ekim 2022 tarihleri arasında, hafta içleri olmak üzere 5 gün süreyle 10:00-16:30 saatleri arasında gerçekleşecek. Eğitimde hem konular teorik olarak anlatılacak, hem de uygulamalı kısımlar ele alınacak.

CEH-V11 Sertifika Eğitiminin piyasadaki benzerlerinden ne gibi bir farkı var?

Soruları Temel Alan Eğitim

Barikat Akademi’nin sunduğu Online CEH Eğitimi, olası sınav soruları temel alınarak, daha önce sınavı almış ve konuda deneyimli uzmanların bilgi ve deneyimlerini içerecek şekilde hazırlanmıştır. CEH sınavına hazırlanan adayların sınavda başarılı olması için bilmesi gereken konuları, sınav soruları çerçevesinde anlatmaktadır.

Her Gün, Uygulamalı Eğitim

Barikat Akademi’nin sunduğu Online CEH Eğitimi, her gün yapılan uygulamalar ile size hacking araçlarını tanıma, komutları uygulama imkanı sağlar. Bu sayede, sınava yönelik olarak uygulamaları deneyimleme imkânı bulursunuz. Öğrendiğiniz araçları ve komutları ethical hacking kurallarına uygun olarak kendiniz deneyebilir, işiniz ile ilgili olarak nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Alanında uzman profesyonel “Ethical Hacker”lar ile deneyim paylaşımı kariyer danışmanlığı imkânı

Barikat Akademi’nin sunduğu Online CEH Eğitiminin son gününde, alanda uzman profesyonel bir “ethical hacker” ile deneyim paylaşımı oturumu yer alır. Bu sayede alanda deneyimli bir profesyonelden hacker bakış açısını öğrenme fırsatı yakalarsınız. Sınav ile ilgili ya da yaptığınız pratik uygulamalar ile ilgili sorularınızı bir profesyonel ile konuşup, tartışma imkânı paha biçilemez.

EC-Council Onaylı Certified Ethical Hacker (CEH) Eğitiminin içeriğinden biraz bahseder misiniz?

CEH eğitimi standart olarak, 5 günlük bir offensive (saldırgan) güvenlik eğitimidir. Barikat’ın sunduğu Online CEH eğitimi ise, bu 5 günlük eğitimi uygulamalı ve sınav sorularına yönelik olarak sunmaktadır.

Temel bilgi güvenliği konseplerinden, Pentest konsept ve kavramlarına, network taramalarından, kablosuz ağlardaki hacking olaylarına, Microsoft ya da Linux tabanlı sistemlerin hacklenmesinden, güvenlik aygıtlarının zafiyetlerini bulmaya; sosyal mühendislik tehditlerinden, DDoS ataklarına kadar geniş bir konu skalasını kapsamaktadır.

EC-Council Onaylı Certified Ethical Hacker (CEH) Eğitimini hangi konu başlıklarını içeriyor?

CEH eğitiminde ele alınan konu başlıklarını içeren detaylı broşüre şuradan ulaşabilirsiniz:

https://www.eccouncil.org/wp-content/uploads/2016/02/cehv9-brochure.pdf

CEH Sertifika Sınavı ile ilgili diğer detaylar nelerdir?

Sınav 125 sorudan oluşmaktadır.
Sınav süresi 4 saattir.
Sınav çoktan seçmeli sorulardan oluşur.

CEH Sertifika Sınavına Hazırlanırken başka nelere dikkat etmeliyim?

Sınava girmeden önce sınavın hedeflerini ve kapsanan konuları içeren web sayfasını mutlaka inceleyin.
Sınava girmeden önce tüm konuları kapsayacak şekilde çalıştığınıza emin olun.
EC-Council’in resmi sayfasında yer alan sıkça sorulan sorular sayfasını iyice okuyup, anladığınızdan emin olun.

CEH Sertifikası alabilmek için ne yapmalıyım?

CEH sertifikası almak için EC-Council onaylı bir eğitim alabileceğiniz gibi, sınava kendiniz de çalışabilirsiniz. Bu iki durumda sınav başvuru prosedürleri ve süreçleri farklılık göstermektedir. Barikat Akademi Online CEH Eğitimini aldığınız takdirde, sınava giriş süreci hakkında sizleri daha detaylı olarak bilgilendirip, yol gösteriyor olacağız.

Eğitimimi tamamladım. Sınav çeki (Exam Voucher) nereden alabilirim?

Eğitimlerini yetkili bir kurum aracılığı ile tamamlayan öğrencilerin sınava girebilmek için eğitime devam ettiklerini belirten (COA- Certificate of Attendance) devam sertifikasını sağlamaları gerekir. COA ve başvuru süreçleri konusunda eğitimi alan öğrencilerimiz ile birlikte yol alıyor olacağız. Ayrıca eğitimi alan öğrencilerimiz %25 voucher indirimi hakkı elde etmiş olacak.