Eğitimler


Barikat Akademi, organizasyonların siber güvenlik iş gücünü yetiştirmek ve güçlendirmek amacıyla marka/ürün bağımsız teknoloji eğitimleri vermektedir.

Eğitimlerimiz, her biri alanlarında saha deneyimi ve pratiğine sahip, ağ güvenliği danışmanlığı ve çözüm yapılandırmada uzman, yurtdışında eğitim görmüş ve sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.


Eğitim Takvimi

Barikat Akademi Eğitimler

Kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör bünyesinde Siber Olaylara Müdahale Ekipleri (Kurumsal SOME, Sektörel SOME) oluşturulması öngörülmüştür.

Bu eğitim, bilgisayar ağları konusunda kariyer yapmak isteyenler için en önemli ilk basamaktır. Ayrıca kurumsal yapıların bilgi sistemlerine bağlı çalışan herkesin temel olarak bilmesi gereken ağ sistemleri konularını kapsamaktadır.

Hacker Okulu

Barikat Akademi olarak başlatılan Hacker Okulu ihtiyaç duyulan siber güvenlik iş gücünü karşılamaya ve siber tehditlere karşı siber güvenlik uzmanları yetiştirmeye yönelik bir eğitim programıdır.

Siber güvenlik alanında çalışan personele, teknolojinin ve siber güvenliğin farklı alanları ile ilgili ürün/marka bağımsız eğitimleri vererek bilgi ve becerileri geliştirmektir.

Siber güvenlik alanındaki farklı rollere yönelik yol haritası belirlemek ve bu yol haritası çerçevesinde personele gerekli eğitimleri vererek personeli, o rol için yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Siber Kariyer Programı (SKP)

SKP, eksikliği her gün daha çok hissedilen, siber güvenlik alanında işgücü yetiştirmek için tasarlanan bir programdır. Programı başarı ile bitiren katılımcıların siber güvenlik alanında kariyerlerine hemen başlaması hedeflenmektedir.